Trávte chvíle efektívne: Spoločenské hry pre celú rodinu!

spoločenské hry

 

Zábavné, náučné a interaktívne. Spoločenské hry nie sú prežitkom, práve naopak. V rodinách či kolektívoch sa tešia neutíchajúcej obľube a niet sa čomu čudovať! Niektoré ich kreatívne prevedenia si spolu s deťmi zamiluje celá rodina.

Benefity spoločenských hier

O tom, že počítače, tablety či herné konzoly deťom neprinesú okrem izolácie nič potrebné, netreba absolútne pochybovať. ponúkajú v rámci rozvoja a vývoja osobnosti vašej ratolesti oveľa viac benefitov. Dieťa sa učí komunikovať, počúvať a akceptovať pravidlá. Zlepšuje sa jemná motorika, komunikácia, slovná zásoba, trpezlivosť, myslenie a samozrejme pamäť. A navyše, ako rodina strávite pri skladaní puzzle, kartových hrách či obľúbenom Človeče nehnevaj sa spoločný čas a užijete si kopec zábavy.

S ohľadom na vek

Pri výbere spoločenskej hry prihliadajte na vek dieťatka. Najmenšie deti zaujímajú zvieratká, vzory aj farby. Ideálnou aktivitou je preto skladanie drevených puzzle, tradičné kartové kvarteto alebo vyskúšajte didaktickú hru Hmataj a nájdi. Dovoľte deťom pomocou hier nahliadnuť aj do sveta dospelých. Zahrajte si spolu šach alebo trénujte presnosť hádzaním do magnetického terča. O zábavu u vás doma viac nebude núdza. Kto by ho nemal rád? Klasické Človeče nehnevaj sa nájdete v e-shope littlebird.sk v rozkošnej drevenej verzii. Figúrky v podobe zvieratiek, v rôznych farebných prevedeniach budete chcieť hrať minimálne každý deň!

Výhry, prehry a spomienky

Pravidlá treba dodržiavať. Aj pri hraní spoločenských hier. Naučte svoje deti trpezlivosti, vzbudzujte v nich súťaživého ducha a pripravte ich aj na prehry. Tie patria k životu rovnako, ako výhry, vďaka ktorým rastie ich zdravé sebavedomie. Hrajte sa často. Zážitky a spomienky, ktoré vďaka spoločným chvíľam prežijete vám nikto nikdy nevezme.

Viktora Bilčíka 2722/35 - 915 01 Nové Mesto nad Váhom