Puzzle zábava pre celú rodinu

puzzle

 

Puzzle poznáme úplne všetci. Špeciálne ich predstavovať nemusím. Hrali sa s nimi naši rodičia, hrali sme sa s nimi my a hrajú sa s nimi aj naše detičky.

Čo ale možno niektorí neviete, alebo ste sa len nad tým nikdy nezamýšľali, je že pri ich skladaní nejde len o zábavu ale aj o to že sú pre nás, a hlavne pre rozvoj našich detí veľmi dôležité a nápomocné.

Dnešná doba nám ponúka veľmi široký sortiment puzzle a každý si tam môže vybrať to ideálne pre neho.

V ponuke je mnoho prevedení ( podlahové, penové, drevené, kartónové, ...), rôzne náročnosti, dizajny a je aj široký výber vekových kategórií pre koho sú určené.

Skladanie puzzle má mnoho výhod a mi si o pár z nich povieme...

 ako sme vzniki

Čo nám teda skladanie puzzle ponúka?

  • V prvom rade podporujú rozvoj jemnej motoriky našich najmenších. Pre detičky v predškolskom veku je tréning tejto zručnosti veľmi dôležitý. Pomocou skladania sa detičky učia uložiť dielik na správne miesto, čo vedie k rozvoju koordinácie OKO=RUKA
  • Rozvíjajú pozorovacie schopnosti.
  • Dieťa sa učí správne pozorovať obrázok ako celok a následne sa naučí správne používať myseľ tak aby našiel dielik, ktorý patrí na svoje miesto.
  • Dieťa sa pri skladaní učí trpezlivosti.Tu je na mieste dobre zvážiť vhodnú vekovú skupinu a náročnosť puzzle, aby ste docieli to čo chcete. Ak zvolíte nesprávne, dieťa nebudete motivovať ale naopak bude frustrované a utečie Vám. A to predsa nechcete. Treba voliť teda postupne od tých menej náročných variant a ak to dieťa zvláda úplne bez problémov pokračujeme na tie náročnejšie. Dieťa bude motivované, že ak vydrží trpezlivo skladať až do konca jeho odmena bude, že sa mu  obrázok ukáže v plnej svojej kráse.
  • Puzzle nám pomáhajú rozširovať obzory zábavnou formou. Na výber je mnoho motívov ako napríklad: mapy sveta, obrázky prírody, zvierat, ročné obdobia, čísla, ľudské telo a mnohé iné... dieťa si pomocou nich rozširuje svoje obzory a vedomosti v rôznych oblastiach tou najlepšou a najzábavnejšou možnou metódou aká existuje, HROU!!!

 

Viktora Bilčíka 2722/35 - 915 01 Nové Mesto nad Váhom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie