Puzzle zábava pre celú rodinu

puzzle

 

Puzzle poznáme úplne všetci. Špeciálne ich predstavovať nemusím. Hrali sa s nimi naši rodičia, hrali sme sa s nimi my a hrajú sa s nimi aj naše detičky.

Čo ale možno niektorí neviete, alebo ste sa len nad tým nikdy nezamýšľali, je že pri ich skladaní nejde len o zábavu ale aj o to že sú pre nás, a hlavne pre rozvoj našich detí veľmi dôležité a nápomocné.

Dnešná doba nám ponúka veľmi široký sortiment puzzle a každý si tam môže vybrať to ideálne pre neho.

V ponuke je mnoho prevedení ( podlahové, penové, drevené, kartónové, ...), rôzne náročnosti, dizajny a je aj široký výber vekových kategórií pre koho sú určené.

Skladanie puzzle má mnoho výhod a mi si o pár z nich povieme...

 ako sme vzniki

Čo nám teda skladanie puzzle ponúka?

  • V prvom rade podporujú rozvoj jemnej motoriky našich najmenších. Pre detičky v predškolskom veku je tréning tejto zručnosti veľmi dôležitý. Pomocou skladania sa detičky učia uložiť dielik na správne miesto, čo vedie k rozvoju koordinácie OKO=RUKA
  • Rozvíjajú pozorovacie schopnosti.
  • Dieťa sa učí správne pozorovať obrázok ako celok a následne sa naučí správne používať myseľ tak aby našiel dielik, ktorý patrí na svoje miesto.
  • Dieťa sa pri skladaní učí trpezlivosti.Tu je na mieste dobre zvážiť vhodnú vekovú skupinu a náročnosť puzzle, aby ste docieli to čo chcete. Ak zvolíte nesprávne, dieťa nebudete motivovať ale naopak bude frustrované a utečie Vám. A to predsa nechcete. Treba voliť teda postupne od tých menej náročných variant a ak to dieťa zvláda úplne bez problémov pokračujeme na tie náročnejšie. Dieťa bude motivované, že ak vydrží trpezlivo skladať až do konca jeho odmena bude, že sa mu  obrázok ukáže v plnej svojej kráse.
  • Puzzle nám pomáhajú rozširovať obzory zábavnou formou. Na výber je mnoho motívov ako napríklad: mapy sveta, obrázky prírody, zvierat, ročné obdobia, čísla, ľudské telo a mnohé iné... dieťa si pomocou nich rozširuje svoje obzory a vedomosti v rôznych oblastiach tou najlepšou a najzábavnejšou možnou metódou aká existuje, HROU!!!

 

Viktora Bilčíka 2722/35 - 915 01 Nové Mesto nad Váhom