BABY SHOWER: Oslávte nový život vo veľkom štýle

Radosť a očakavánie. Dve slová, ktoré bežia denne hlavou nielen budúcej mamičke. Príchod dieťatka na svet, to je ten najdokonalejší zázrak. Zázrak, ktorý si zaslúži poriadnu oslavu!

Oslava materstva a pôrodu

Možno ste o tomto druhu oslavy už počuli, možno ste sa jej zúčastnili alebo ju plánujete usporiadať. Nech už ste v akejkoľvek pozícii, rozhodne sa je na čo tešiť. Ešte predtým však treba uviesť všetko na pravú mieru. Ak sa vám baby shower spája s ostatnými sviatkami, pochádzajúcimi z Ameriky, nie je tomu úplne tak. Vo svete nie je oslava nového života, materstva a pôrodu žiadnou novinkou. Poznali ju už v starovekej Indii, Grécku či Egypte: Jedinou zmenou, oproti súčasnosti, boli nielen oslavné rituály ale aj podarúnky, ktoré mamička s dieťatkom na ceste dostali. A ako taká oslava vyzerá dnes?

Baby shower

Bez pravidiel to jednoducho nepôjde. Baby shower alebo tiež „detská sprcha“ sa koná zväčša ku koncu tehotenstva. Výnimkou však nie sú ani párty, s ktorými sa čaká až na príchod bábätka. A hoci si ju môžete zorganizovať sama, podľa etikety má na starosti túto milú povinnosť najlepšia kamarátka, sestra či švagriná. Túžite výlučne po ženskej spoločnosti, alebo si chcete užiť spoločnosť celej rodine a kamarátov? Rozhodnutie je len na vás! Vyberte si hostí, ktorí sú vám milí. Pretože, najbližšie týždne a možno mesiace sa celý váš vesmír bude točiť okolo malého človiečika, ktorého nosíte pod srdcom.

Chlapec či dievča?

Baby shower je tiež ideálnou príležitosťou, ako „celému svetu“ oznámiť, akého pohlavia bude bábätko. Ak ste doteraz držali bobríka mlčanlivosti, užite si zvedavé pohľady, posledné tipovanie a prekvapené výrazy na maximum. O pohlaví dieťatka ste nič netušili do tohto momentu ani vy? Perfektné! Úlohou organizátorky bábätkovskej párty bude okrem iného vymyslieť aj spôsob, ako celé odhalenie prebehne. Možností je naozaj viac, ako dosť. Azda najklasickejšou formou sú balóny, z ktorých po prepichnutí vypadnú modré alebo ružové papieriky. Krabica, z ktorej po otvorení balóniky vyletia alebo aj torta, ktorá je po prekrojení sfarbená do vhodnej farby.

Pozvánky aj výzdoba

Miesto a čas konania baby shower naplánujte v dostatočnom predstihu. Pri troche kreativity sa môžete pohrať s pozvánkami, alebo využite novodobú formu komunikácie a vytvorte spoločnú skupinu na sociálnej sieti. Takmer okamžite budete mať odpoveď, kto pozvanie prijal. Nezabudnite na výzdobu, ktorá by mala byť jemná no bohatá zároveň. A samozrejme! S ohľadom na to, či pohlavie bábätka je vopred známe, alebo nie. Potrebujete inšpiráciu?

Dobroty od výmyslu sveta

Oslava nového člena rodiny si zaslúži pohostenie. A pokojne aj to tematické. Obľúbené dobroty sa v tento deň sfarbia do požadovanej farby. Chýbať rozhodne nesmie torta, muffiny či obľúbené makrónky. A nech hýria detským motívom. Mackovia, bábätka, dudlíky, bociany aj balóny. V prípade, že sa párty zúčastnia aj páni, myslite na to, že podávané dobroty by mali byť aj v slanej verzii. A ešte niečo! Hoci pre vás to bude len symbolické, hostia nech si na zdravie vás oboch a šťastie vás všetkých pripijú „bublinkami“.

Zábava a rady skúsených

Zatiaľ ste videli priebeh baby shower len vo filme? Okrem dobrej nálady ju sprevádzajú často aj hry a rady skúsených mamičiek. Jednou z možností je pripraviť pre hostí knihu, kde každý napíše odkaz bábätku a vám pripíše radu, ktorú jedného dňa určite oceníte. Pokojne z nej urobte spoločnú kroniku. Putovať bude od mamičky po mamičku a po rokoch si ju prečítajú deti spoločne. Perfektná pamiatka, však? Nezabudnite na fotografie, ktoré písaný text dotiahnu do dokonalosti.

Niečo na pamiatku

Oslava nového života si zaslúži okrem pozornosti a spoločného času aj  niečo navyše. Darček! Pre mamičku ale aj pre bábätko. Kytica kvetov, voňavá sviečka či čokoláda na „horšie časy“ neurazia nikdy, pojmite však tento krát darčeky trochu štýlovejšie. A hlavne prakticky! Darujte niečo, čo rodičia využijú. Niečo, pri čom si  vždy na vás spomenú. Výborným tipom je kvalitná detská kozmetika, dudlíky, rozkošné plyšové knižky, závesné hračky do postieľky či hrazdičky, s ktorými sa deti prebavia. Myslíte viac dopredu? V tom prípade darujte hračky a pomôcky, s ktorými deti budú rásť. Nezabudnite na štýlové balenie, pokojne využite baxy či krabičky, ktoré sa budú vynímať v detskej izbičke. A ešte niečo! Každú maminku a ocka poteší napríklad silikónová podložka Happy Mama a Super Dad. Budete prekvapení, koľko odkazov a želaní na nej po čase nájdete.

 

PLÁNUJETE BABY SHOWER ALEBO STE NA NEJ UŽ BOLI HOSŤOM?

 

Podeľte sa dole v komentároch o svoje skúsenosti, postrehy, dojmy a pocity z takejto akcie a pomôžte budúcim mamičkám alebo žienkam, ktoré plánujú podobnú akciu, čo ich čaká a načo si dať pozor ...

 

Ženy radia ženám :)

 

 

 

Autor: Miška :)

Viktora Bilčíka 2722/35 - 915 01 Nové Mesto nad Váhom