POĎTE S DEŤMI NA VÝLET: TIETO MIESTA NADCHNÚ MALÝCH AJ VEĽKÝCH

Kto povedal, že za novými dobrodružstvami sa chodí len počas prázdnin? Leto praje aktivitám pri vode aj dovolenke pri mori, ale bohužiaľ nám už skončilo. Ak hľadáte tip, kam s deťmi na túru, za zvieratkami či dokonca vedou, nechajte sa inšpirovať! 

Za hranice kedykoľvek

Aj vy máte niekedy pocit, že neexistuje spôsob, ako deti zabaviť? Že už všetko videli a nič ich nenadchne? Urobte si výlet kúsok za hranice. O slovo sa hlási  KovoZoo aj Vida Science centrum. Že ste o nich ešte nepočuli? Je najvyšší čas sa zoznámiť! Unikátna kovová ZOO sa nachádza v Starém Měste, na mieste, kde sa spája minulosť, súčasnosť aj budúcnosť. Cieľom tohto jedinečného miesta je ukázať malým aj veľkým, že aj z nepotrebných vecí dokážu vzniknúť zaujímavosti, ktoré vyrazia dych. A, že aj takto sa dajú veci nielen recyklovať! Okrem pózujúcich 300 zvierat, samozrejme kovových, sa o obdiv hlási priemyselná a hasičská technika či stroje z dôb našich predkov. Jednoducho veci, ktoré zdanlivo vymizli, alebo by skončili na smetisku, ožívajú práve tu, v Kovo ZOO. V neďalekom Brne pravidelne otvára svoje brány aj zábavný vedecký park. 180 exponátov učí nielen deti, ale aj dospelých objavovať ako funguje svet okolo nás. Interaktívna expozícia je perfektným riešením, ako stráviť čas zmysluplne. Možno práve v nepriaznivom počasí. Tak čo, nadchli ste sa spolu s deťmi aj vy?

 

 

Rybačka na dosah ruky

Máte doma malých nádejných rybárov? Spojte príjemné s užitočným a vyberte sa s deťmi chytať ryby trochu inak. Na južnom okraji kúpeľného mesta Piešťany sa nachádza jedinečná reštaurácia s milým bonusom navyše. Rozprestiera sa pri dvoch chovných rybníkoch, ktoré sú plné pstruhov a kaprov. A tak je len na vás, či po vylovení skončia na tanieri alebo im spolu s deťmi dáte druhú šancu. Druhou zastávkou neďaleko Piešťan je Rybník Bašovce, kde si v prekrásnom prostredí užijete rybačku všetci. Na lov nepotrebujete rybársky lístok ani povolenie. Dokonca nemusíte patriť ani medzi skúsených rybárov. Stačí si len vybrať jeden z dvoch rybníkov a ulovenú rybku si pokojne vziať domov. A kým vy si pochutíte na dobrom jedle, deti sa zabavia a potrénujú aj svoju trpezlivosť. Dohoda?

Hor sa do lesa

Príroda má svoje neopísateľné čaro. V akomkoľvek ročnom období. Kým sa hory zaodejú do bielej periny, poďte si vyvetrať hlavu a skontrolovať kondičku, za zvuku šuchotajúceho lístia počas túry. A nezabudnite zobrať aj deti! Ak neviete, z ktorého konca začať, poďte na to postupne a pridávajte. Zástavkou číslo jeden by mohol byť napríklad Tomášovský výhľad v Slovenskom raji. Garantujeme, že ide o výhľad, ako v raji! Náučný chodník Súľovskými skalami je najpopulárnejšou trasou v Súľovských vrchoch. Po celej dĺžke tohto okruhu sa nachádzajú tabule s informáciami o miestnej flóre, faune a geológii. Na trase sa nachádza niekoľko zaujímavostí a tak o zábavu a nové poznatky rozhodne nebude núdza. Z Chopku na Ďumbier? A prečo nie! Ak ste si doteraz mysleli, že túto túru vaše deti nezvládnu, nepodceňujte ich! Nezabudnite na výživné jedlo, motiváciu  v podobe zdravej sladkosti a pitný režim. Odmenou bude okrem prekrásneho výhľadu aj trofej v podobe fotky, ktorá rozhodne skončí na stene v detskej izbe! A ak predsa len hľadáte nenáročnú turistickú trasu, ktorú zvládnu všetky deti bez rozdielu, potom je ideálnou voľbou Kvačianska Dolina. Vydajte sa náučným chodníkom v ústrety Jánošíkovej hlave a neprehliadnite Mlyny Oblazy, ktoré dotvárajú rozprávkovú atmosféru.

 

 

Výlety za zvieratkami 

Lúka plná sysľov. Že neviete, o čom je reč? Z obce Muráň alebo Predná hora sa poľahky dostanete na miesto, ktoré vám vyrazí dych! A to nehovoríme o deťoch, ktoré zažijú niečo, o čom azda ani nesnívali. Sysľovisko, na ktorom pútajú pozornosť tieto rozkošné tvory si môžete užiť do sýta, ideálne od marca do septembra. Pozorovať ich môžete z bezprostrednej blízkosti a pripravte sa na to, že dobroty vám budú jesť priamo z ruky. Vyzbrojte doma deti nakrájanou mrkvou, orieškami, piškótami či suchám chlebíkom. A dobrodružstvo sa môže začať. Zvieratiek sa deti jednoducho neobjedia! Ďalším tipom na výlet je preto kontaktná ZOO MiniFarma V Lubine alebo mini ZOO Ranč pod Babicou. Po náročných dňoch by to chcelo predsa len oddych a ničnerobenie? Termálne kúpalisko v Poľnom Kesove ponúka všetko, čo telo aj myseľ potrebujú.

 

 

A KAM SA NAJBLIŽŠIE NA VÝLET S DEŤMI CHYSTÁTE VY?

 

 

 

 

 

Autor: Miška:)

Viktora Bilčíka 2722/35 - 915 01 Nové Mesto nad Váhom