Podporte kreativitu detí: Podložky Super Petit budú milovať aj dospeláci

 

Farby, vzory, aj prvé obrázky. Aj vaše deti radi kreslia a sem tam sa stane, že umelecké dielo nájdete na mieste, kde by ste ho nečakali? Vieme, ako sa týmto problémom vyhnete. Silikónové podložky s obrázkami od výmyslu sveta deti nadchnú hneď niekoľko krát. V čom spočíva ich čaro?

Kreativita je kľúčová

Koľko krát ste sa pristihli pri myšlienke, že by ste radi nahliadli do detskej hlavičky? Vidieť a pochopiť, čo sa v ich svete odohráva je pre nie jedného rodiča nezodpovedanou otázkou. Minimálne do veku, kým deti vedia o svojich radostiach, túžbach, ale i starostiach rozprávať. Priblížte sa im čo najviac a venujte im čas. Hrajte sa, objavujte, učte sa stále niečo nové a hlavne! Nezabúdajte na kreativitu. Podporujte ich fantáziu a poskytnite im množstvo podnetov.

Nech je ich svet farebný

A nielen na oko, ale tak skutočne. Hoci deti majú svoj svet, prostredníctvom nás, dospelých, a aktivít, ktoré denne prežívajú sa učia chápať svet skutočný. Myslite nielen na ich nevyhnutné potreby, ale aj zážitky, ktoré ich formujú. Buďte kreatívni a urobte ich svet dokonalou farebnou dúhou. Tvorte a dajte im priestor na sebarealizáciu. Pretože deti, ktoré aktívne rozvíjajú svoju fantáziu si do života nesú hravosť, komunikatívnosť, húževnatosť a len tak ľahko sa nevzdávajú. A ak máte niekedy pocit, že vám dochádzajú nápady, ako svoje ratolesti zaujať, máme pre vás skvelý tip! Odložte na čas papierové omaľovánky, tabule kriedy. O slovo sa hlási novinka priamo z Paríža.

Podložka s prekvapením

Silikónové podložky na stôl určite poznáte. Ochránia jedálenský stôl pred znečistením a často sú motivačným „doplnkom“ pre deti k jedlu. Značka Super Petit prichádza s podložkami, ktoré však ponúkajú aj čosi navyše. Deti si môžu na ne kresliť či písať bez toho, aby sa stala akákoľvek nehoda. Rozmanitosť obrázkov im ponúka priestor na spoznávanie zvieratiek, dopravných prostriedkov či budov. Navyše podložky ukrývajú prekvapenie, ktoré najmenších nadchne rovnako, ako dokonalý dizajn.

Použite ju znova a znova

Francúzsku značku Super Petit majú na svedomí dve Parížanky. Sestry Maud a Diane, ktorých k tomuto skvostu inšpirovali vlastné rodiny. Ich cieľom bolo podporiť detskú predstavivosť a preto navrhli netoxické silikónové podložky na stôl, ktoré v deťoch podporia kreativitu a spríjemnia im čakanie napríklad na jedlo, bez použitia telefónov a tabletov. Súprava vzdelávacieho prestierania obsahuje 5 umývateľných fixiek, ktoré sú špeciálne navrhnuté na silikón. Nerozmazávajú sa a čo je perfetkné, ľahko sa umývajú vodou. Princíp omaľovánok je jednoduchý. Silikónovú podložku s vymaľovaným obrázkom stačí utrieť vlhkou handričkou a deti môžu maľovať odznovu. 

Zábava doma aj na cestách

Podložky z mäkkého, 100% potravinárskeho silikónu sú ideálnou voľbou, ako zabaviť deti takmer kdekoľvek. „Umelecké plátno“ pre najmenších je skladné, protišmykové a tak si ho môžete pribaliť na cestu autom či vlakom, pokojne ho použiť v reštaurácii, alebo rozprestrieť v detskej izbe na stolíku. Dizajn tohto typu omaľovánok je vytvorený tak, aby si na svoje prišli nielen najmenšie deti, ale aj tie, v predškolskom veku. Milujú vaše deti zvieratká, dinosaury, autá či skôr budovy a mestá? Zo širokej ponuky si naozaj nebude problém vybrať.  A nakoniec, doma ich môžete mať pokojne aj viac. Nezabudnite deťom ukázať to jedinečné kúzlo s vodou. Vyfarbiť a umyť!

Tajné túžby dospelákov

Dostať sa do detskej hlavy je nemožné. Čo však možné je, je robiť veci, ktoré bavia najmenších. A preto Super Petit predstavuje aj podložky pre dospelákov. Povedzme si úprimne. Papieriky, diáre či poznámkové bloky sú síce fajn, ale nájsť ich v momente, keď ich najviac potrebujete, je hotová záhada. Riešením je silikónová podložka Happy Mama či Super Dad, s dokonalým dizajnom a priestorom na poznámky, ktoré po splnení jednoducho umyjete. Princíp omaľovánok je jednoduchý. Silikónovú podložku s vymaľovaným obrázkom stačí utrieť vlhkou handričkou a môžete maľovať odznovu. 

Veď prečo by písať, kresliť a tešiť sa z maličkostí nemohla celá rodina?

 

 

 

Autor: Miška :)

Viktora Bilčíka 2722/35 - 915 01 Nové Mesto nad Váhom