Adventný kalendár trochu inak: Naplňte ho deťom nielen sladkosťami

 

Blog8

 

Vôňa ihličia a vianočných cukroviniek, rozžiarený stromček, prvý sneh aj iskri v detských očiach. Magické obdobie Vianoc nezadržateľne klope na dvere. Pustite sa spolu s deťmi do odpočítavania. Práve dnes!

Adventný kalendár

Aj trend adventných kalendárov sa rokmi vyvíja. Klasické, čokoládové kalendáre pomaly ale isto vytláčajú kalendáre s nápadom. Ak ste tento rok nestihli deťom žiadny zaobstarať, ešte stále ho stíhate vyrobiť. Zapojte kreativitu, preskúmajte domácnosť a zabezpečte si drobnosti, ktoré vôbec nemusia „kaziť“ detské zúbky.

Pre chlapcov aj dievčatá

Dnes je 24 dní do Vianoc. Začínate spoločné veľké odpočítavanie, alebo deťom nosí adventný kalendár sv. Mikuláš? Tak či onak, nechajte sa inšpirovať nielen nápadom, ako by mohol kalendár vyzerať ale aj jedinečným obsahom. Ktoré maličkosti deti potešia a v priebehu týždňov doplnia čarovnú mozaiku Vianoc? Začnite rozkošnými ozdobami na stromček, ktoré vyčarujú úsmev na tvári dievčatám aj chlapcom. Maileg hojdací koník, vojačikovia, medvedík či vianočný anjel? Nestíhate? Bez obáv, kým deti rozbaľujú, vy každý deň dopĺňajte.

24 nápadov

Rozhodli ste na adventný kalendár použiť ozdobné vrecúška či krabičky? Každé jedn z nich, každý deň rozžiari detské očká. Kým jedno ukrýva sušené ovocie, druhé sladkú lízanku, v ďalšom sa môžu ukrývať Djeco magické fixky či pexeso ZOO. Dokonalým prekvapením v kalendári je milá plyšová bábika Rosa a či set autíčok Monte Carlo. Tie pokojne rozdeľte do viacerých dní, radosť bude o to väčšia. Možností na kreatívne vyskladanie adventného kalendára je naozaj neúrekom. A viete čo? Pod stromčekom by si každé dieťa malo nájsť rozkošný batoh alebo kufrík, aby si svojich kamarátov mohol vziať vždy a všade so sebou! Perfektne zorganizovanie. 

 
 
 
 
Autor: Miška :)
Viktora Bilčíka 2722/35 - 915 01 Nové Mesto nad Váhom