Hračky s jedinečným dizajnom! Vstúpte do očarujúceho sveta dánskej značky Maileg

Blog9

 

Detský svet a jeho predstavivosť nepozná hraníc. Hľadáte inšpiráciu na hračky, ktoré sú neobyčajné nielen dizajnom? Maileg nadchne deti aj dospelých, vďaka ktorým sa otvorí ďalší rozprávkový príbeh ich ratolestí. 

 

Láska na prvý pohľad

Sledujete so zatajeným dychom svoje deti pri každodenných hrách, kreativite či nadšení z hračiek? Začnite spoločne prežívať nové príbehy a dobrodružstvá s myškami a zajačikmi, ktorých dizajn a prevedenie je jednoducho prekrásny. Dánska značka Maileg, to sú tie najrozkošnejšie postavičky, ktoré denne ožívajú v rukách detí v rôznych situáciach. A práve to je pointou škandinávskej značky, ktorá si našla nadšencov azda v každej detskej izbe, v každom kúte sveta.

Škandinávsky minimalizmus
 
Práve ten, spolu s nadčasovosťou a prvotriednou kvalitou sa na nás „hrnie“ z každej strany, v rôznych oblastiach života. Škandinávske hygge je novým životným štýlom poukazujúcim na spokojnosť, pohodu, útulnosť, príjemné momenty v kruhu rodiny a najbližších. Veď nie nadarmo sa práve Severania považujú za najšťastnejších ľudí vôbec. Filozofia dánskej firmy hračiek, ide ruka v ruke s ich spôsobom života. Deti treba totiž nadchnúť, inšpirovať a vtiahnuť aj v rámci hry do situácií, ktoré sa denne vôkol nich odohrávajú.

 
Hrám sa, hráš sa, hráme sa

Hranie je zábava bez ohľadu na vek. Dokonca je nevyhnutnou súčasťou zdravého vývinu detí. Pretože, ako mnohí psychológovia a terapeuti hovoria, ide o činnosť plnú významu a zmyslu. Prostredníctvom hry sa deti učia nielen motorike, spoznávaniu tvarov či farieb. Učia sa tiež komunikovať, vyjadrovať emócie a prežívať zážitky. Obklopiť ich množstvom hračiek však nie je tá najlepšia cesta. Dieťa stráca pozornosť a možno ste na „nervy“ práve z toho, že ho všetko baví len chvíľu. Skúste ho zaujať, s ohľadom na vek a záujmy.

Rozprávkové kráľovstvo

Vyhlásili ste STOP plastovým, multifarebným, zvukovým hračkám od výmyslu sveta, ktoré deti aj tak prestanú za chvíľu baviť? V rámci prirodzeného hrania ste možno odpozorovali,čo vaše dieťa baví najviac. Skladačky, autíčka, rado varí v kuchynke, fascinujú ho zvieratká a starostlivosť o ne? Alebo chce vaša mala pomocníčka robiť to, čo mama a syn opakuje všetko po otcovi? Nech už je to tak či onak, skúste spolu nahliadnuť do rozprávkového kráľovstva rozkošných myšiek a zajačikov Maileg v zápalkových krabičkách. A tu sa inšpiratívne dobrodružstvá ešte len začínajú.

 

maileg

 

Zázrak predstavivosti

Presne o ten sa Maileg pri navrhovaní kolekcií snaží. Každá jedna myška či doplnok sú vytvorené tak, aby deti   inšpirovali k obľúbeným hracím príbehom. Do každodenných momentov vnášajú kúsok z rozprávkovej knihy, hravosť a dokonalý dizajn. Maileg svet je zároveň plný krásnych doplnkov, vybavenia a maličkostí, ktoré môžu deti zbierať, opatrovať a zdielať so súrodencami či kamarátmi. Lebo čaro zápalkovej krabičky, ukrývajúcej posteľ pre princeznébaleríny ale aj myšku turistku, kuchára myšiaka a množstvo ďalších nevyhnutností vyčaruje úsmev na detskej tvári nielen dnes, ale aj o pár rokov neskôr. Ako krásna spomienka! 

 

Myška či zajačik Maileg?

To, že Maileg očaril vás je už len krôčik k tomu, aby ste zvedavosť z prekvapenia a nadšenie v očiach vašej ratolesti prežili spoločne. Neviete kde začať? Odpoveď je viac, ako jednoduchá. V duchu škandinávskej filozofie buďte za minimalistov a hoci prvé semienko Maileg príbehu zasadíte vy, o ďalších nechajte rozhodnúť najmenších. Vyberte myšku či zajačika v určitej „téme“ a postupne zbierku rozširujte o doplnky, nábytok, výbavu, oblečenie a ostatných kamarátov. Dobrou správou je nielen to, že sa jednotlivé produkty môžu medzi sebou kombinovať ale aj to, že ak si potrpíte na estetično, Maileg postupne „vytlačí“ z detskej izby všetky tie multifarebné plastové hračky, ktoré dávno zapadli prachom.

 

Princezná na hrášku aj Zajačik v plechovke

Koľko krát ste spolu pred spaním čítali túto rozprávku? A kým sa vaša princezná vyspí, doma ju môže čakať obdoba z myšacieho sveta Maileg. Čarovná krabička vo forme papierového hradu ukrýva matrace, hrášok aj princeznú samotnú. A aby jej nebolo smutno, z plechovky vykúka aj zajačik Bunny. Rozprávkový box je perfektnou skrýšou pre zvieratká ale aj všetky poklady v detskej izbičke!

 
 
 
Autor: Miška :)
Viktora Bilčíka 2722/35 - 915 01 Nové Mesto nad Váhom